دو روش استفاده از روغن دانه آفتابگردان برای لطافت پوست

ft_5353124ac83dec0f91f8627bb

 تحقیقات جدید مجله بین المللی آرایشی و بهداشتی نشان می دهد تاثیرات روغن دانه آفتابگردان در بهبود پوست قابل توجه است. به همین دلین ما می خواهیم نحوه تاثیر این بذر فوق العاده بر روی پوست را بررسی می کنیم

پوست حساس

تحقیقات نشان داده اند وقتی از روغن آفتاب گردان در پاک کننده ها استفاده می شود، میزان تحریکاتی مانند سوزش و قرمزی که سورفکتانت می تواند روی پوست های حساس ایجاد کند کاهش می یابد. اما تمام روغن ها نمی توانند تا این اندازه موثر باشند. تحقیقات بر روی یک نوع روغن دیگر (روغن های معدنی: یک نوع روغن مایع از مشتقات نفت) موجود در مواد پاک برای اندازه گیری میزان تاثیر آن صورت گرفت اما نتایج نشان می دهند که تاثیر این روغن در مقابل روغن آفتاب گردان بسیار اندک است.

موارد استفاده: پاک کننده های حاوی روغن دانه آفتابگردان شما را از صابون بی نیاز می کند و پوست شما را شاداب نگه می دارد. اگر شما می خواهید پاک کننده های حاوی سورفکتانت را کاملا حذف کنید. پاک کننده های روغنی، شیری و کرم ها معمولا جایگزین مناسبی هستند.

پوست خشک

مطمئن باشید که این روغن برای پوست های خشک مناسب است. و بدانید که انتخاب های بهتر از روغن نارگیل نیز دارید. یکی از مطالعات مرکز پوست کودکان نشان می دهد، روغن دانه آفتابگردان هیدراتاسیون پوست را با تولید محرک سرامید و کلسترول، که دو جزء اصلی برای سلامت سلول های پوست هستند را بهبود می بخشد. به طور کلی میزان بیشتر سرامید برابر با پوستی نرم تر و لطیف تر است.

موارد استفاده:

از روغن خالص دانه آفتابگردان به طور مستقیم بر روی پوست استفاده کنید. پیشنهاد می شود فقط در نواحی خشک بدن مانند بازوها، بالا تنه و پاها از این شیوه استفاده کنید. استفاده از روغن به طور مستقیم در نواحی حساس مانند صورت، سر و سینه باعث سنگینی و گرفتگی منافذ می شود. برای بدست آوردن لطافت در این ناحیه ها بدون نگرانی گرفتگی منافذ از محصولاتی که مخصوص این نواحی هستند استفاده کنید.

Share this Post!

درباره نویسنده : سمیه شادمان

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.