خواص عالی آلوئه ورا برای پوست

Aloe Drink

Aloe Drink

از کارشناسان سلامتی و زیبایی زیاد شنیده ایم که نوشیدن نوشیدنی های سبز به طور روزانه پوست را جوان نگه می دارد، اما تحقیقات جدید چیز دیگری را بیان می کند. نوشیدن آب آلوئه ورا (منظور عصاره این گیاه است نه ماده چسبناک و ژله ای آن) برای درمان و بهبود پوست بسیار موثر است. در موقع نوشیدن دقت کنید! چون آب این گیاه اندکی ترش است (به نظر خوشمزه می آید اینطور نیست؟).

درست است که هیچ غذا یا آب میوه ای به تنهایی نمی توانند مشکلات پوست را حل کنند. اما اخیرا اکتشافات علمی جالبی درباره آب میوه های صورت گرفته است. آب میوه ها دارای ویتامین های زیادی مانند B   ،C  ، E و هم چنین فولیک اسید که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود، هستند.

اگر پوست شما خشک یا هرنوع دیگری است، برای رسیدن به یک پوست معمولی و کاهش تحریکات آنها بهتر است، از غذاهای ضد التهاب مانند آلوئه ورا استفاده کنید. آلوئه ورا منبع غنی آنتی اکسیدان است. که پوست شما را در برابر رادیکال های آزاد در محیط ( مانند خورشید، دود و…) حفظ می کند.

اگرچه ممکن است این ماده مستقیما روی پوست شما اثر نگذارد. اما هر چیزی که بتواند تاثیر درونی داشته باشد، مطمئنا تاثیری هم در ظاهر ایجاد خواهد کرد. به هر حال اگر شما در حال مصرف دارو برای مشکلاتی مانند گوارش، دیابت و اختلالات خونی هستید، آلوئه ورا می تواند به عنوان یک مسهل، ملایم کننده و رقیق کننده خون استفاده شود. هم چنین می تواند قند خون را کاهش دهد.

Share this Post!

درباره نویسنده : سمیه شادمان

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.