عامل موثر در افتادگی پلک ها چیست؟

Eyelids 628x363 COMP 2955

همه ما می دانیم که پوست با افزایش سن افتاده می شود. اما  بر اساس تحقیقات جدید منتشر شده در مرکز پوست جاما (JAMA) عواملی وجود دارند که احتمال افتادگی پلک ها را بیشتر می کنند.

محققان هلندی و انگلیسی با بررسی عکس و اطلاعات سلامت بیش از 5500 نفر از اهالی اروپای شمالی (با میانگین سنی 67 سال) به این نتیجه رسیدند که افتادگی پلک در بین افرادی که دارای BMI بالا و رنگ پوست روشن هستند بیشتر است. هم چنین این مشکل در بین آقایون بیشتر از خانم ها است. وافتادگی پلک ها با افزایش سن بیشتر می شود.

افرادی که دارای BMI بالاتری هستند میزان چربی موجود در بدن آن ها بیشتر است و مقداری از این چربی در بالای پلک تجمع می یابد و نیروی جاذبه باعث کشیده شدن این توده چربی با سمت پایین می شود. محققان به این نتیجه رسیده اند که بین رنگ پوست روشن و میزان ابتلا به افتادگی پلک به دلیل میزان آسیبی که پوست های روشن در برابر اشعه UV می بینند رابطه ای وجود دارد.

با وجود اینکه میزان زیادی از عوامل موثر در به وجود آمدن افتادگی پلک ارثی است و شما نمی توانید در آن دخالت کنید اما سعی کنید وزن خود را در وضعیت سالم و درست نگه دارید هم چنین ناحیه چشم ها را در برابر آسیب اشعه UV با استفاده از یک ضد آفتاب مناسب حفظ کنید.

Share this Post!

درباره نویسنده : سمیه شادمان

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.