3 اصل که باید در هنگام خرید ضد آفتاب در نظر بگیرید

sun1

همانطوری که می دانید سازمان FDA  قوانین سختی را برای محافظت کننده های پوست در برابر آفتاب نسبت به سال های گذشته وضع کرده است. قوانین جدید باعث شده اغلب برند های ضد آفتاب شیوه بسته بندی، بر چسب گذاری و ارائه را تغییر دهند. اما چرا؟ زیرا استفاده از کرم های ضد آفتاب مهم ترین قدمی است که ما برای حفاظت از پوست خود در برابر آفتاب می توانیم برداریم.

مراقبت از پوست و سرطان پوست تبدیل به یک اتفاق همه گیر در این سال ها شده است. طبق آمار افراد مسن تر بیشتر در معرض مبتلا شدن به سرطان پوست هستند. اما این مشکل برای نسل جوان هم وجود دارد. دغدغه برنزه گرایی و تخت های برنزه بدترین تهدید کننده های سلامتی پوست هستند. اضافه کردن یک لایه ازن نازک (با تشکر از: کلرو فلورو کربن) و به طور کلی روند مد گرایی باعث به وجود آمدن موضوعات و نگرانی های مربوط به پوست به ویژه سرطان پوست شده است. ملانوم و سرطان پوست رایج ترین نوع سرطان پوست در آمریکا با بیش از دو میلیون تشخیص در سال است. علاوه بر تمام مشکلات گفته شده نور UV باعث پیری پوست نیز می شود.

قوانین FDA برای برچسب کرم های ضد افتاب بر دو مبنای آموزش و شفاف سازی برای پایان دادن به سردرگمی ها موفع خرید ضد آفتاب است. FDA اعلام کرده تا ماه دسامبر به تولید کنندگان برای ایجاد تغییرات روی برچسب ها زمان می دهد. ای سازمان از تولیدکنندگان خواسته تا با سرعت عمل بیشتری به طراحی مجدد بسته بندی کرم های ضد آفتاب مشغول شوند

در اینجا چند نکته برای بررسی سریع بسته بندی کرم ضد آفتاب را با هم مرور می کنیم.

به شماره ضدآفتاب نگاه کنید

سازمان FDA شماره گذاری بالاتر از 50 را ممنوع کرد. چرا؟ زیرا میزان حفاظت اضافه ای که دریافت می کنید ارزش پرداخت هزینه بیشتر را ندارد. ضد آفتاب 30 دارای 97% UV است و ضد آفتاب 50 دارای 98% UV است. آیا شما واقعا به ضد آفتاب 75 یا 100 نیاز دارید؟ نه لزوما. وقتی شما به اعداد اجازه می دهید که بالا بروند این تبدیل به یک رقابت بین تولیدکنندگان می شود و قیمت محصولات برای مصرف کنندگان زیاد می شود. ضد آفتاب بین 30 تا 50 برای هر نوع پوستی مناسب و کافی است.

به دنبال کلمات‘Broad Spectrum’ بگردید

بر اساس قوانین جدید FDA هر بسته بندی که روی آن کلمه Broad Spectrum نوشته شده باشد. در برابر نور UVA و UVB مقاوم است. و تست طیف FDA را گذرانده است.این خاصیت برای ضد آفتاب 15 به بالا وجود دارد. از آنجا که هیچ محصولی نمی تواند از پوست در برابر 100% نور UV محافظت کند. هیچ تولید کننده ای اجازه ندارد روی برچسب محصولات خود مقاوم در برابر آفتاب (sunblock) را بزند. برای همین کلمه sunscreen به وجود آمد.

به دنبال کلمه کلیدی water-resistant ( مقاوم در برابر آب) بگردید

ضد آفتاب ها دیگر مجاز به ادعا ضد آب یا ضد تعریق بودن یا ادعای محافظت در برابر آفتاب بیش از 2 ساعت نیستند. فقط کلمه “water resistant” ممکن است بر روی برچسب ها استفاده شود. بر روی برچسب ها مدت زمان مقاومت در برابر آب را نیز باید درج کنند که در بین دو عددباشد. مثلا 40 دقیقه یا 80 دقیقه! ما به شما فرمولاسیون 80 دقیقه ای را برای تعریق و شنا پیشنهاد می کنیم. فرمولاسیون اسپری برای کودکان در هنگامی که خارج از منزل بازی می کنند بسیار عالی است اما در هنگام استفاده باید از پوشش کل پوست اطمینان حاصل کنید.

پیشنهاد ما : کرم ضد آفتاب فیتومر

sunscreen2

Share this Post!

درباره نویسنده : سمیه شادمان

۱ پیپگاه

  1. […] میکنیم حتما مقاله : ۳ اصل که باید در هنگام خرید ضد آفتاب در نظر بگیرید  را […]

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.