چه چیزی در کرم های دور چشم وجود دارد؟

خوب نیست بدانیم که چه اتفاقی بر روی صورت مان هنگام استفاده از کرم های صورت می افتد؟ یا دقیقتر بگوییم بر روی دور چشم مان. آیا تا به حال شده فکر کنید چه چیزی درون کرم دور چشم مان وجود دارد ؟ یا چه چیزی باعث فرق کردن یکی با دیگری میشود؟ ما میخواهیم به پشت صحنه ساخت کرم ها به درون لابراتوری های ساخت این محصولات برویم و از چند و چون ساخت کرم ها با اطلاع شویم به همین دلیل با دکتر Cheryl Karcher متخصص پوست هم صحبت شدیم تا بفهمیم چرا بعضی از عناصر را درون همه کرم ها می بینیم.

ft_ec1e3a486b56060d4be5746cb71

دکتر کارچر می گوید : پنج عنصر اصلی درون هر کرم دور چشمی وجود دارد و هرکدام از آنها برای کاهش خط های ریز ، چین و چروک ها و نشانه های پیری ضروری هستند این عناصر در تمام کرم ها وجود دارند اما هر کمپانی بر اساس تحقیقات خود عناصر دیگر را هم به آن ها اضافه میکند که باعث تفاوت هر کدام نسبت به دیگری میشود عناصر مانند چای سبز ، عصاره طلا و غیره. شما باید بسته به سبک زندگی ، سن ، نوع پوست و نیازهای فردی یک کرم مختص به خود را انتخاب کنید.

 

۱ − هیالورنیک اسید (Hyaluronic Acid ) : این عنصر ۱۰۰۰ برابر وزن خودش آب را درون خود نگه میدارد به همین دلیل برای آبرسانی و مرطوب کردن پوست ضروری است همچنین این ماده خطوط ریز را به صورت موقت کاهش می دهد.

 

۲− کرامیدز ( Ceramides ): این ماده مانند چربی عمل میکند (چیزی که پوست از آن بوجود آمده است) و از پوست در برابر آسیب آفتاب ، آلودگی هوا و سایر آلودگی های محیطی محافظت میکند.

 

۳ – رتینول ( Retinol ) : این ماده معروف ترین عنصر درون کرم های دور چشم است رتینول فرمی از ویتامین A است و باعث گردش سلولی پوست می شود این گردش کلاژن و الاستین را درون پوست ایجاد می کند که جوانی پوست را به همراه دارد.

 

۴ – ماتریکسل ( Matrixyl ) : این ماده نوعی از پپتید ها است که باعث کاهش حرکت ماهیچه های پوست می شود و خطوط ریز پوست را کاهش می دهد هر کرم دور چشمی یک نوع از پپتید ها را در خود دارد . ماتریکسل مانند بوتاکس عمل میکند یعنی یک نوع بوتاکس بدون تزریق.

 

۵ – ویتامین ها : بیشتر کرم های دور چشم حاوی ویتامین C و  E هستند هر کدام از این ویتامین ها برای بازیابی و ترمیم پوست حیاتی هستند.

 

دکتر کارچر می گوید : شما باید دو قانون را در مورد کرم های دور چشم به یاد داشته باشید در طول روز شما باید پوست خود را آبرسانی کنید و از آن در برابر آلودگی ها و آسیب ها محافظت کنید پس یک کرم حاوی هیالورنیک اسید و کرامیدز نیاز دارید و در شب شما باید به پوستتان کمک کنید تا خود را ترمیم و بازسازی کند پس به کرمی نیاز دارید که حاوی مقدار زیادی رتینول باشد که گردش سلولی پوست شما را زیاد کند.

Share this Post!

درباره نویسنده : مدیر

۱ پیپگاه

  1. رامتین 30, ژانویه,2015 at 13:59 - Reply

    ممنون از وب سایت خوبتون :)

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.