چطور نوشیدن روزانه 3 لیتر آب پوست من را تغییر داد

3litrwater

چند بار تاکنون شنیده ایم که ” روزانه 8 لیوان آب بنوشید” ؟ 8 لیوان برای افرادی مانند من چیز دور از دسترسی است. من هرگز علاقه مند به نوشیدن آب نبوده ام به نظرم شیرین است و در معده ام احساس چسبندگی میکنم.

از زمانی که بخاطر دارم تاکنون دچار مشکل کم آبی بوده ام. سردرد های زیاد، خستگی شدید، خشکی، تیرگی و چروک پوست، حلقه های ذور چشم، جوش های تصادفی تعدادی از مشکلاتی است که از آنها رنج می برم. من دیوانه نیستم که فکر می کنم تمام این مشکلات به دلیل استفاده خیلی کم از H2O بوده است. بر اساس نظر متخصصین پوست NYC و نویسنده قوانین پوست دکتر دبرا جالیمان، “اگر شما دچار خشکی پوست شده باشید پوست شما چروکیده و چشم هایتان گود افتاده می شوند”.

من در شش ماه گذشته روزانه 3 لیتر آب نوشیدم. اندکی بیش تر از حجم استاندارد روزانه که 8 لیوان یا 2.2 لیتر در روز! در ابتدا این عمل به نظر خیلی سخت می آید اما پس از اندیشیدن درباره مزایا آن کاملا ذهنیتم عوض شد.

من تاکنون حسی به خوبی آنچه در 6 ماه گذشته داشته ام را تجربه نکرده بودم. به ندرت دچار سردرد می شدم احساس میکنم در طول روز هشیارتر بودم و پوست من بسیار بهتر از آن چیزی که تصورش را میکردم شد. صورتم نرم تر و روشن تر شد و حلقه دور چشمم دیگر تیره نیست و دیگر به میزان گذشته جوش نداشتم. من فقط میزان آب مصرفی خود را تغییر دادم و هیچ کدام از برنامه های معمول من تغییر نکرد و تمام این نتایج حاصل هیدراته (رسیدن آب کافی) شدن پوست و سیستم داخلی بدن است.

بعد از اولین هفته نوشیدن 3 لیتر آب در روز متوجه تغییراتی در پوست خود شدم پوستم روشن تر و  بازتر از قبل شد ظاهرا تغییرات در برخی افراد سریعتر بروز می کند.

دکتر جالیمان می گوید تغییراتی مانند کاهش خشکی پوست را می توان در 24 ساعت مشاهده کرد. من با مشاهده سریع تغییرات با انگیزه تر می شدم. بسیار خوشحال بودم. میزان اعتماد به نفسم افزایش پیدا کرد تا حدی که من قبل از بیرون رفتن فقط مقدار خیلی کمی کانسیلر استفاده می کنم چه کسی فک می کرد آب تا این حد می تواند مفید باشد؟

نتایج : به افردای که به شما می گویند که بیشتر آب بنوشید گوش فرا دهید! ممکن است این را حالا متوجه نشوید ولی با گنجاندن میزان بیشتری آب در رژیم غذایی خود می توانید احساس خیلی بهتری داشته باشید. یک بطری یک لیتری را برای کنترل آب مصرفی روزانه خود انتخاب کنید. من معمولا یک لیتر آب را هر صبح در باشگاه مصرف می کنم یکی در بعد از ظهر و دیگری را در شب. وقتی شما بخواهید آب را در روال معمول روزانه خود بگنجانید به نظر طبیعی خواهد آمد. به من اعتماد کنید این عمل ارزش آن را دارد که ذهن، جسم و پوست شما، از شما تشکر کنند.

Share this Post!

درباره نویسنده : سمیه شادمان

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.