وقتی از لوازم آرایش منقضی شده استفاده می کنید چه اتفاقی برای صورت شما می افتد؟

expired-makeu

امروز ما می خواهیم در مورد استفاده از لوازم آرایشی تاریخ انقضا گذشته صحبت کنیم. بعد از اینکه پول زیادی را بابت خرید یک ریمل مرغوب پرداخت کردید چرا می خواهید تا زمانی که ریمل مواد دارد از آن استفاده کنید.

تاریخ انقضا تنها یک عدد نیست که شما را ترغیب به خرید محصول دیگری کند.  لوازم آرایش تاریخ انقضا گذشته نتنها دارای خواص کمتری هستند بلکه می توانند آسیب های بزرگی را به پوست شما برسانند. پس خانم ها هوشیار باشید!

چه اتفاقی بعد از منقضی شدن برای لوازم آرایش رخ می دهد؟

هادلی کینگ متخصص پوست در نیویورک می گوید،” ماهیت مواد تشکیل دهنده لوازم آرایشی پس از تاریخ انقضا عوض می شود. خشک و سنگین می شوند و حالت نرمی گذشته را نخواهند داشت. این حالت ها برای تمام لوازم های آرایشی از ریمل تا رژ لب اتفاق می افتد.

میزان تاثیر گذاری لوازم دارای عناصر فعال نیز پس از منقضی شدن تغییر می کند مثلا وقتی از یک ضد آفتاب منقضی شده استفاده می کنید قدرت آن به اندازه یک ضد آفتاب تازه نیست. همینطور سایر مواد که شامل سالسیلیک اسید برای رفع آکنه و رتینول که برای درمان خطوط ریز استفاده می شوند.

makeu

چه اتفاقی برای پوست شما رخ می دهد وقتی از لوازم آرایش منقضی شده استفاده می کنید؟

در اینجا خطر واقعی است. تمام مولکول های موجود در این محصولات می توانند به چیز دیگری تبدیل شوند و بدن شما به آنها واکنش نشان می دهد. هر شخصی نسبت به تغییرات مولکولی واکنش های متفاوتی مانند سوزش و اگزمای تماسی( contact dermatitis:یک نوع التهاب پوستی که منجر به قرمزی، برجستگی، بثورات پوستی یا حتی تاول و تورم پوست ) نشان می دهد. این فاجعه است

مواد آرایشی منقضی شده می توانند باعث تجمع باکتری ها شوند وقتی روی پوست شما قرار می گیرند می توانند باعث سوزش و برآمدگی هایی مانند آکنه شوند و وقتی روی چشم قرار می گیرند باعث عفونت و قرمزی چشم می شوند. ریمل هر ۳ تا ۶ ماه یکبار، خط چشم و سایه هر 6-12 ماه، رژ لب هر یکسال و نیم یکبار باید عوض شوند. به همین منوال میانگین زمان مصرفی برای مواد پودری و سایر مواد آرایشی صورت، 12 ماه است.

Share this Post!

درباره نویسنده : سمیه شادمان

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.