منافذ پوست خود را به سادگی کوچک کنیم

origjk

 

منافذ پوست برای سلامتی پوست بسیار مهم هستند آنها به مو اجازه میدهند که بدن ما را گرم نگه دارد و در داخل پوست رشد کند. منافذ پوست راه ترشح نوعی چربی محافظ پوست به نام سبوم هستند که وظیفه مرطوب نگه داشتن پوست و محافظت از پوست در برابر میکروب ها و عوامل استرس زا محیطی را بر عهده دارند.

اما منافذ باز و بزرگ بیشتر باعث ضرر هستند تا سود . مشکلاتی از قبیل پوشش سخت این منافذ و کوچک کردن آن ها از این قبیل مشکلات هستند بعضی اوقات  منافذ باز و بزرگ باعث خراب شدن یک آرایش خوب هستند حتی میتوانند اعتماد به نفس افراد را نیز کاهش دهند.

ما میخواستیم در مورد چگونگی کوچک کردن منافذ پوست بیشتر بدانیم به همین دلیل به سراغ دکتر Gervaise Gerstner رفتیم و از او در مورد توصیه هایش پرسیدیم. دکتر گرستنر سابقه ۱۴ سال متخصصی پوست را دارد و هم اکنون مشاور پوست برند لورال پاریس است. دکتر گرستنر می گوید : ژنتیک و سبوم زیاد مهمترین عامل منافد باز پوست است وقتی که افراد به وسیله لبزر فراکسل منافذ باز پوست خود را می بندند باید شیوه مرافبت از پوست خود را تغییر دهند.

 

پاک کردن چربی و آلودگی با لایه بردار صورت

ماندن مقدار زیاد چربی و آلودگی بر روی صورت باعث بسته شدن منافذ پوست میشود و منافذ را بزرگتر و صورت را چرب و براق نشان می دهد دکتر گرستنر توصیه می کند که از لایه بردار چند بار در هفته برای برداشتن لایه های چربی از صورت خود استفاده کنید. دکتر گرستنر لایه بردار های شیمیایی مانند گلیکولیک و سالیسیلیک اسید را پیشنهاد می دهد.

 

کوچک کردن منافذ به وسیله رتینول

رتینول مشتق شده از ویتامین A  است رتینول با کاهش مقدار سبوم موجود در منافذ باعث کوچک شدن منافذ میشود. دکتر گرستنر پیشنهاد میکند برای کوچک کردن منافذ از محصولاتی که حاوی رتینول هستند استفاده کنید

 

پوشاندن منافذ با کرم پودر

متاسفانه کوچک کردن منافذ یک شبه انجام نمیشود به همین دلیل تا زمانی که این مشکل را کاملا حل نکرده اید می توانید با استفاده از کرم پودر منافذ بزرگ را پوشش دهید و آن ها را مخفی کنید و پوستی صاف و یکدست داشته باشید.

 

Share this Post!

درباره نویسنده : مدیر

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.