راه های درمان جوش و آکنه

ما می دانیم که راه حل هایی که در گذشته برای درمان آکنه مورد استفاده قرار می گرفت منسوخ شده اند. درمان یک جوش بزرگ، قرمز و ملتهب بر روی پوست صورت که همانند شیپور در موسیقی آشکار است، قبل از یک رویداد مهم چگونه است؟ هرچقدر دعا کنید، یا آن را با دست فشار دهید آن ناپدید نمی گردد. اگر می خواهید آن را نه تنها درمان کنید بلکه در هنگام به وجود آمدن از بزرگتر شدن آن نیز پیشگیری کنید، بدون آنکه به متخصص مراجعه کنید، کافی است به این سه نکته عمل کنید و مشاهده کنید که لکه ها چگونه از بین می روند.

 

orig (10)

 

عسل

از هزاران سال پیش، عسل به عنوان دارو شیرین ترین درمانگر پوست، مورد استفاده بوده است، قدمت آن به 2500 سال قبل از میلاد می رسد.به علت خواص ضد باکتریایی و ضد میکروبی قوی آن به عنوان شهد کهربا بزرگ برای از بین بردن باکتری های عفونت زا در داخل و اطراف جوش ها است.برای این کار کافی است به اندازه یک نخود از عسل خام فراوری نشده را بدون استفاده از چیزی و قبل از آنکه به جوش ها آسیب و صدمه ای رسانده باشید به مدت 15 دقیقه قرار دهید، این عمل را تا چند روز تکرار کنید.

آسپیرین

از آنجایی که آسپیرین در درجه اول یک درمانگر خوراکی است اما می توان از آن به عنوان یک درمانگر موضعی برای آکنه استفاده کرد.اسید سالیسیلیک که به عنوان اسید استیل شناخته می شود، ترکیب شیمیایی موجود در آسپیرین است، این از محبوب ترین درمانگرهای آکنه در جهان است. آسپیرین موضعی در کاهش قرمزی و تورم جوش های بزرگ و کیست است. آسپرین بدون پوشش را با چند قطره آب مخلوط کنید به طوری که به صورت یک مایع غلیظ، یک دست و به هم پیوسته باشد، آن را بروی محل مورد نظر برای مدت 5 تا 10 دقیقه قرار دهید، پس از آن با آب ولرم بشویید.

روغن درخت چای

مانند عسل، روغن استخراج شده از برگ درخت چای برای داشتن خواص ضد باکتریایی باور نکردنی آن، شناخته شده است. این روغن در کاهش التهاب و ترمیم جای جوش قدرت بالایی دارد. مانند اکالیپتوس، عطر دلنشینی دارد. از آنجا که روغن درخت چای قدرت بالایی دارد باید آن را رقیق کرده و بعد مورد استفاده قرار گیرد به این ترتیب که 10درصد روغن،90 درصد تونرصورت را مخلوط  و در هنگام شب به پنبه آغشته کرده و بروی جوش ها قرار دهید.

Share this Post!

درباره نویسنده : سمیه شادمان

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.