دستورالعمل زیبایی سیر

sir1

سیر یکی از گیاهانی است که خواص بیشماری در زمینه دارویی داشته و در بسیاری از کشور های جهان به عنوان غذا و دارو مورد استفاده قرار می گیرد حتی در کشور جمهوری دومنیکن زنان از سیر برای مانیکور ناخن استفاده می کردند خواص جدیدی از سیر هر روز کشف می شود و خوشبختانه خواص زیبایی هم یکی از آن ها است.

خواص آنتی باکتریال سیر آن را به یک ماده کامل برای صورت و بدن شما تبدیل کرده است. ما چند دستور العمل زیبایی را با استفاده از سیر برای شما استفاده کرده ایم تا با استفاده از آن ها پوستی صاف و شفاف داشته باشید.

 

از یبن برنده جوش ها سر سیاه

مواد لازم:

۲ عدد سیر رنده شده

۲ قاشق غذا خوری بلغور جو

یک قطره روغن درخت چای

۳ قطره آبلیمو

یک قاشق غذا خوری عسل برای ایجاد یک خمیر

 

همه مواد را بجز عسل در یک کاسه مخلوط کنید سپس عسل را به آرامی به آن اضافه کنید و هم بزنید تا حالت چسپندگی بخود بگیرد لایه نازکی از آن را بر روی صورت خود بمالید و بگزارید تا ۲ دقیقه بروی صورتتان بماند سپس خود را تمیز کنید و با آب گرم بشورید این کار را سه بار در هفته آنجام دهید بعد از چند هفته جوش های سرسیاه شما از بین خواهند رفت.

 

گوجه فرنگی و سیر برای پاک کردن منافذ

مواد لازم:

یک عدد گوجه فرنگی متوسط له شده یا آب گرفته

یک عدد سیر له شده

 

گوجه فرنگی و سیر هر دو مواد ضد عفونی کننده و پاک کننده خوبی هستند مواد تشکیل دهنده آن ها برای تمیز کردن منافد گرفته شده پوست عالی هستند . برای اینکار گوجه فرنگی و سیر له شده را با هم مخلوط کنید و لایه نازکی از آن را بر روی بمالید بعد از ۲۰ دقیقه آن را با آب ولرم بشویید تا منافذ پوست شما تمیز شود سپس برای بست منافذ پوستتان یک بار دیگر صورتتان را با آب سرد بشویید

 

در مان لکه و جوش با سیر

مواد لازم:

یک حبه سیر خام

یک کیسه پلاستیک زیپ دار کوچک برای قرار دادن سیر داخل آن

یکی از بهترین روش های مقابله با جوش داخل آشپزخانه شما قرار دارد. شما می توانید به طور موضعی جوش ها را درمان کنید.یک حبه سیر تازه را برش زده و روی محل لکه یا جوش بمالید در عرض یک روز شما می بینید که میزان ورم و قرمزی جوش کاهش چشم گیری می یابد.

 

Share this Post!

درباره نویسنده : مدیر

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.