ارجاع و تعویض کالا

شرایط کالای مرجوعی

  • در صورتی که کالای دریافتی شما از پیک پیلو دارای نقصی باشد، نظیر مخدوش بودن جلد کالا، عدم مطابقت با سفارش ثبت شده شما در سایت، منقضی شدن تاریخ مصرف کالا، سر ریز شدن کالا و … که قابل استفاده نباشد و پیش از ارسال نیز از طریق اپراتور پیلو به اطلاع شما نرسیده باشد، شما میتوانید کالای مذکور را از پیک تحویل نگیرید و همان جا کالا را عودت دهید.

 

نحوه ارجاع

  • اگر کالایی که به دستتان رسیده است معیوب بود طی ۴۸ ساعت آینده تماس بگیرید و بخش خدمات مشتریان را از وجود عیب و نقص با خبر کنید. و اگر تمایل داشتید کالای باز نشده و مصرف نشده را مرجوع کنید تا ۷ روز فرصت دارید تماس بگیرید و نسبت به پس دادن کالا اقدام لازم را انجام دهید. در راستای پس دادن کالای خود بایستی تمامی قطعات و اجزا کالا پس داده شود. بنابراین کالا بایستی در وضعیت و شرایط روز نخست به شرکت بازگردانده شود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه ضوابط و قوانین مراجعه کنید

 

هزینه لغو سفارش

  • تا زمانی که سفارش برایتان ارسال نشده است، فرصت دارید، سفارشتان را لغو کنید. در این صورت هیچ هزینه‌ ای بر عهده شما نخواهد بود. اما اگر سفارش به دستتان رسیده باشد و کالایی در آن معیوب باشد. هزینه تعویض کالا که شامل جایگزینی و پست مجدد است بر عهده پیلو میباشد. اگر کالای معیوبی در سفارش شما نبود و خواهان باز پس فرستادن آن باشید، تمام هزینه های مربوط به پست، بسته بندی و بیمه بر عهده شما است.