آیا شما از محصولات زیبایی با ترتیب درست استفاده میکنید؟

orig

 

همیشه افراد سوالاتی برایشان پیش می آید که هنگام آرایش باید از کجا شروع کنیم : اول رژلب بزنیم یا به سراغ چشمهایمان برویم ؟ از رژگونه استفاده کنیم یا نه ؟ آیا میتوننیم بعد از ریمل زدن از خط چشم استفاده کنیم ؟ و سوالاتی از این قبیل ما برای پاسخ کامل به این سوالات به سراغ Cristina Bartolucci یکی از سر آرایشگر های برند NYX نیویورک رفتیم و از او خواستیم تا ترتیب استفاده از لوازم آرایشی را به طور کامل برای ما بگویید شما میتوانید از این لیست برای آرایش بهتر استفاده کنید گرچه میتوانید بعضی از مراحل را نادیده بگیرید.

 

۱ – مرطوب کننده و ضد آفتاب

ضد آفتاب یکی از مهم ترین قدم های مراقبت از پوست و آرایش است و بسته به میزان قرار گیری شما در آفتاب باید از SPF مناسب استفاده کنید کریستینا می گوید: حتما از ضد آفتاب بدون رنگ برای جلوگیری از آسیب به پوستتان در برابر آفتاب استفاده کنید پوستی که آسیب ببیند سخت میتوان با آرایش کردن آسیب ها و لکه های آن را پوشاند اگر پوستتان خشک و حساس است حتمااز ضدآفتابی که دارای مرطوب کننده است استفاده کنید.

 

۲  – کرم پودر

کریستینا می گوید : وقتی رنگدانه های مواد آرایشی روی پوست شما مینشیند پاک کردن آن ها سخت است و بعضی اوقات باعث آسیب به پوست شما میشود استفاده از کرم پودر باعث میشود پوست شما مانند یک بوم نقاشی یک دست شده و رنگدانه ها روی کرم پودر بنشینند و تمیز کردن پوست بسیار آسان شود همچنین اگر کرم پودری که استفاده میکنید دارای مرطوب کننده و ضد آفتاب باشد دیگر نیازی به استفاده از آن ها نیست.

 

۳- کانسیلر

کانسیلر برای رفع تیرگی و پف زیر چشم بکار میرود کریستینا می گوید : من از کانسیلر بعد از کرم پودر استفاده میکنم زیرا کرم پودر بسیاری از عیوب صورت را رفع میکند و نیاز به کانسیلر را کمتر می کند کانسیلر را فقط روی پف ها تیرگی ها و روی جوش ها استفاده می کنم.

 

۴ – ینکیک یا پودر فشرده

قسمت T صورت (پیشانی و بینی ) معمولا دارای چربی بیشتری نسبت به بقیه جاهای صورت دارند به همین دلیل استفاده از کرم پودر مایع ممکن است  مناسب نباشد کریستینا میکوید :‌از پنکیک  در این قسمت از صورت استفاده میکنم چون روی پوست کمتر حرکت میکند.

۵ – چشم ها یا لب ها

کریستینا می گوید : بعد از صورت من معمولا به سراغ چشم ها می روم اما بعضی اوقات من ابتدا سراغ لب ها می روم چون به من فرصت فکر کردن در باره کاری که می خواهم با چشم ها بکنم را میدهد.

برای لب ها : بالم لب > خط لب > رژلب > برق لب . کریستینا پیشنهاد می دهد ابتدا لب را با بالم لب مرطوب کنید سپس خطوط دور لب را با خط لب بکشید تا راهنمای شما باشد سپس سراغ رژلب بروید در آخر هم از برق لب برای درخشان کردن آن استفاده کنید.

برای چشم ها : سایه چشم > خط چشم > ریمل . این ترتیبی است که کریستینا هنگام کار روی چشم ها رعایت میکند.

 

۶ – گونه ها

کریستینا می گوید : من گونه ها را در آخر آرایش می کنم زیرا گونه ها  چشم ها و لب ها را به هم پیوند میدهد وقتی که چشم ها و لب ها آرایش شد با در نظر گرفتن استایل آنها و رنگبندی شان رژگونه میزنم.

Share this Post!

درباره نویسنده : مدیر

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.